Wat we doen

Samenwerken aan een inclusieve erfgoedsector

Ons traject concentreert zich op reflectiesessies waarbinnen we met musea, overige erfgoedinstellingen en Critical Friends onderzoeken hoe en met welke concrete acties we diversiteit, inclusie en gelijkwaardigheid kunnen uitvoeren in onze sector. Hiervoor heeft Musea Bekennen Kleur een traject ontwikkeld waarin centraal staat bewustwording van het ongemak dat diversiteit, inclusie en gelijkwaardigheid in zich draagt. 

 

Trailer
Musea bekennen kleur

Het Traject

We hechten veel waarde aan verandering van mindset. Tijdens reflectiesessies gaan we met elkaar in gesprek over hoe we meer inzichten kunnen verkrijgen over de gevoeligheden die Diversiteit, Inclusie en gelijkwaardigheid in zich dragen.

Na de reflectiesessies gaan we aan de slag met het schrijven van een eigen Actieplan, waarin voor de vier P’s van Personeel, Programma’s, Partners en Publiek helder wordt beschreven welke acties binnen welke termijn worden ondernomen om diversiteit, inclusie en gelijkwaardigheid te realiseren binnen de eigen organisatie.

Onderlinge kennisuitwisseling van onze acties is een essentieel onderdeel tijdens het schrijfproces. Tegelijkertijd  monitort Musea Bekennen Kleur de uitvoering van zichtbare activiteiten en prestaties van de deelnemende instellingen.

 

Deze reflectiesessies bieden we aan

Deelnemers over hun ervaringen

Testimonial
Relectiesessies

Deelnemers kijken terug op het traject

Testimonial
Statement meeting

Meld je aan voor de nieuwsbrief!